producent USZCZELNIEń

Czym cechuje się dobry producent uszczelnień?

Wysokiej jakości uszczelnienia hydrauliki przemysłowej są nieodzownym elementem w każdym zakładzie produkcyjnym. Uszczelnienia mają wręcz strategiczną rolę w firmie, ponieważ zapobiegają wyciekom pły czytaj więcej »

filtr powietrza

Filtr powietrza- kiedy i dlaczego należy go wymieniać?

Ważnym elementem eksploatacyjnym każdego samochodu jest . Część ta określana jest mianem „płuc samochodu". Służy on do wychwytywania zanieczyszczeń, kurzu i drobin piasku, które unoszą się w powietrz czytaj więcej »

pompy ciepła kraków

Opłacalność pompy ciepła

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad konkretnymi rozwiązaniami do naszego domu, jeśli chodzi o ogrzewanie to warto znaleźć różne formy zasilania. Oczywiście zawsze szukamy tego, co znamy, czyli pieca, czytaj więcej »

fotobudka Bielsko

Automat do zdjęć

Coraz bardziej popularne stają się automaty do zdjęć na weselach. Szukamy często jakiś innych rozwiązań, czegoś takiego, czego nikt inny nie ma, dlatego wybieramy właśnie takie automaty. Jest to urząd czytaj więcej »

taśma PAKOWA VIBAC

Pakowanie artykułów

Wykorzystywane są teraz najróżniejsze praktyczne artykuły w fabrykach. Z pewnością będziemy mieli dostęp do rozmaitych ciekawych innowacji gwarantujących nam lepszą organizacją pracy. Zwykle w każde czytaj więcej »

wycena środka Trwałego

Sprawdzony biznes

Teraz występują rozmaite ciekawe warianty biznesowe w przestrzeni internetowej. Musimy się zastanowić się np. nad tym, kto tutaj będzie gwarantować nam profesjonalizm w obszarze ofert ekonomicznych. czytaj więcej »

pozwy o ROZWóD Szczecin

Problemy z pozwami o rozwód

O ile mam dobre informacje, pozwy o rozwód sprawiają dużo problemów. Nie rozumiem tych problemów. W internecie można znaleźć wzory . Nie wiem, może ludzie nie wiedzą, że wystarczy kilka chwil, aby zn czytaj więcej »

Wycena śRODKa Trwałego

Zasady wyceniania środków trwałych

Wszystkie środki trwałe, które zostają przez kogoś przyjęcie i z których biznesmen lub firma zaczyna korzystać muszą być ujęte w księgach rachunkowych. To do nich powinny trafić z wartością określają czytaj więcej »

pOżYWNE śniadanie

O pożywnym śniadaniu

Wydaje mi się, że tak często mówimy o śniadaniu, iż każdy ma świadomość dotyczącą konieczności jego spożycia. Wydaje mi się jednak, że nie każdy ma dokładną świadomość tego jak wygląda sytuacją. Sytu czytaj więcej »

psycholog dla Dorosłych szczecin

Odpowiednia pomoc

Wiele osób dziś zastanawia się nad tym jak pomóc bliskiej nam osobie, która ma poważny problem z depresją i stanami lękowymi. Jak się okazuje mnóstwo osób dziś decyduje się właśnie dlatego na korzyst czytaj więcej »

 

Po co ocieplać dom?

Ocieplenie piana

Czasami widząc ocieplanie czyjegoś domu, myślimy sobie, że jest to tylko efekt czyjejś ekstrawagancji. Niekiedy nie zdajemy sobie prawy z tego, jak duże straty ciepła występują w domach wybudowanych w stylu starego budownictwa. Dawniej budowano domy mieszkalne, z czego tylko się dało. Mało kto zastanawiał się nad tym, jaka jest ich termoizolacja. Ważne było, żeby rodzina miała dach nad głową. Dzisiaj jednak koszty ogrzania domów są tak drogie, że wszyscy szukają możliwości ich optymalizacji. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na ocieplenie budynków. Stosuje się do tego różne techniki. http://cin.com.pl Ocieplenie pIANA, styropianem lub watą szklaną. Które sposoby są najlepsze?

Styropian

Styropianem ociepla się zazwyczaj budynki od zewnątrz, następnie warstwę izolacyjną pokrywa się tynkiem. Jest to jednak z najpopularniejszych metod ocieplania i także najtańszych.

Wata szklana (wełna mineralna)

Kolejnym sposobem skutecznej termoizolacji jest wata szklana. Jednak tego typu izolację z reguły wykonuje się wewnątrz budynków. Dlatego też trzeba dokładnie obliczyć powierzchnię pomieszczeń, ponieważ cała izolacja zabierze od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu centymetrów.

dobra Ocieplenie piana

Watę kładzie się na folię paroizolacyjną, przykrywa folią paroprzepuszczalną, a następnie nakrywa płytami OSB albo płytami z karton gipsu.

Pianko poliuretanowa (PUR)

Ocieplenie piana jest dość nową technologią na rynku. Pianka rozprowadzana jest po ocieplanej powierzchni w formie natrysku, dzięki czemu szczelnie pokrywa każdy centymetr izolowanej powierzchni. Jest to jednak z wygodniejszych i najszybszych metod izolacji. Jednak jest także nieco droższa od pozostałych.